Články

ecocamel.cz

Články

Jak šetřit vodou

Mnoho lidí, ať už z hlediska životního prostředí nebo z hlediska ekonomickeho, si může samo sobě klást otázku: "Jak mohu šetřit vodou?“. Existují jasné metody, jako se třeba přestat umývat, přestat prát, přestat mýt nádobí, přestat zalévat zahradu nebo pít misto vody alkohol - tedy metody, které mnozí z nás znaji ze studentských let. Nicméně nedávné studie prokázaly, že je možné šetřit vodou a udržovat i osobní hygienu.

Možná vás překvapí, že každý používáme v průměru 150 litrů vody denně, z čehož většinu si ani nevšimneme, že používáme.

  • Na každé spláchnutí toalety spotřebujeme 8 až 9 litrů vody. To samo o sobě znamená, že každý spotřebuje alespoň 27 litrů denně.
  • Denní sprcha může přidat dalších 30 litrů; když si dáte vanu, pak je to až třikrát tolik.
  • Jesti máte puštenou vodu při čištění zubů, spotřebujete 9 litrů vody.

To vše zní, jako bychom všichni byli zlí, chamtiví lidé, ale faktem je, že mnoho z těchto věcí je prostě nutností. Ale faktem je také to, že existuje mnoho jiných způsobů, jak dělat každodenní věci a přitom šetřit vodou i energií.

Například při puštění vody z kohoutku můžeme ušetřit 6 litrů vody za minutu pouhým připojením perlátoru. Ty lze zakoupit od firmy Ecocamel za pouhých XXXX Kč . Také jejich specializované, provzdušněné sprchové hlavice, které sníži spotřebu vody až o 60%, mohou přispět k blahu životního prostředí i vašich úspor. Technologie se pohybuje rychle dopředu, a stojí tedy za to investovat do moderních, nízkoprůtokovych šetřičů vody, které za sebe samy zaplatí.

Mit vodní spotřebiče, které „jdou s dobou“, je všeobecně velmi přínosné, ale co je třeba opravdu zdůraznit, je naše všeobecná uvědomělost o naší spotřebě vody (a energie). Jsou velmi malé věci, kterými můžeme obměnit naše každodenní návyky, jako je třeba dát vařit pouze tolik vody, kolik potřebujeme, vypnout vodu, když si čistíme zuby či při holení, nebo třeba umývat své auto a používat přitom nádobu s vodou, radeji než mít po celou dobu puštenou vodu v hadici. Taková věc, která se děje hodně v kancelářích je to, že někdo naplní obrovskou konvici vodou, ale během dne se použije pouze jen třetina a potom na konci dne se zbytek vyleje. A na druhý den se to vše opakuje. Všechny tyto maličkosti se sčítají a dá se jim tak snadno vyhnout .

Takže jak tedy šetřit vodou? Zaprvé, přeměňte váš domov tak, ze pomocí nové technologie, jako je třeba Ecocamel, budete také šetřit vodou, ale hlavně si buďte vědomi toho, jak moc vody používáte a na co přesně ji používáte.

Jak mohu zvýšit tlak vody ve sprše?

Pomozte mi! Tlak mé vody je nízký a kazí mi můj zažitek z mé každodenní sprchy!

Jaké jsou příčiny nízkého tlaku vody a proč to má dopad na průtok vody ve sprše?

V mnoha případech je odpovědí gravitace. Když máte vodní nadrž v podkroví, pak je to odtud, odkud je tlak vody pouštěn do všech kohoutků ve vašem domě, a když jste ve sprše a někdo zapne vodu někde v domě, moc dobře určitě znáte, jak náhle se proud vody změní na pramínek, že začnete hulákat, ať tu vodu vypnou.

Pamatujte však, že tlak vody dodávané do vašeho domova může být ovlivněn jak poptávkou, tak velikostí vodovodního potrubí ve vašem domě.V případě domů s kombinovaným bojlerem, jelikož váš bojler dodává horkou vodu jak do všech vašich vodovodních baterií, tak i do vaší sprchy, aby váš bojler mohl správně fungovat, vstupní tlak musí splňovat minimální požadavky.

Máte nízký tlak vody? Je vaše sprcha spíše jen jako malá konvička než jako pořádná masážní sprcha? Je to celkom dost frustrující, že namisto povzbuzující horké sprchy zažijete fiasko. A je to jen diky tomu, ze máte nizký tlak ve sprchové hlavici.

Ale jak tedy zvýšit a udržet tlak vody ve sprše? Ecocamel ma perfektní řešení. Pokud si myslíte, že musite utratit majlant na instalaci masážní sprchy, abyste „napumpovali“ tlak do vaší sprchy, která má nizký tlak, pak je třeba se znovu zamyslet. Nízkoprůtokové sprchové hlavice Ecocamel jsou navrženy speciálně tak, aby zvýšily tlak ve vaší sprše a tím vám zpříjemnily váš zážitek ze sprchování - a ještě přitom použijete i méně vody.

Jaké jsou výhody zvýšení tlaku vody ?

  • Ušetříte peníze
  • Použijete méně vody
  • Lepší zážitek ze sprchovaní
  • Žádné drahé masážní sprchovací čerpadlo
  • Zvýšený tlak vody ve sprše

Jak mohu zvýšit tlak vody ve sprše ?

Ecocamel sprcha vám přímo "nezvýši“ tlak vody ve sprše, ale je výsledkem tisíců hodin výzkumu a testování. Pomocí revoluční technologie Injet ventilu tlačí vzduch do vodního toku přímo do sprchy,přičemž používá méně vody. Další velkou výhodou je, že protože používáte méně vody, pak používáte méně energie na ohřívání vody - takže děláte něco jak pro planetu, tak pro vaši peněženku.

Sprchové hlavice s nízkým průtokem

Už jste určitě slyšeli, že dát si sprchu je mnohem lelpší co se šetření vody týče, než si dát vanu.... ale to nemusí byt vždy pravda. Zatímco u rychlé sprchy spotřebujete méně vody, než kdybyste si dali vanu, za pět minut spotřebuje velkoobjemová sprcha více vody, než kdybyste si dali vanu.

Kromě toho, kolik času strávite ve sprše, objem vody, který spotřebujete, závisí nejen na typu vaší sprchy, ale také na tom, jakou máte sprchovou hlavici.

Co je nízkoprůtoková sprchová hlavice?

Nízkoprůtoková sprchová hlavice Ecocamel: vzduch se míchá s vodou, čímž se ve vodě vytvářejí jemné bublinky a přitom použijete méně vody, a to bez ztráty tlaku vody.

Naše sprchové hlavice funguji tak, ze smíchávají vodu se vzduchem, čímž se snižuje celkové množství použite vody. Jiné úsporné sprchové hlavice pouze sníží průtok vody nebo vám do sprchové hlavice namontují omezovač průtoku vody.

Jak mi nízkoprůtokova sprcha pomůže?

Chcete-li zjistit, zda vám nízkoprůtoková spořící sprcha pomůže, postavte dvoulitrovou nádobu do vaší nynější sprchy a pusťte ze sprchy naplno vodu – pokud se nádoba naplní za méně než 12 sekund, vodoúsporná sprchová hlavice vám sníží spotřebu vody.

Náš sortiment nízkoprůtokových sprchových hlavic má nejlepší sprchové hlavice, když máte problém s nízkým průtokem vody. Mísení vzduchu s vodou způsobuje turbulence a pocit zvýšeneho tlaku ze sprchy, prčemž také použijete méně vody než u tradiční sprchy.

Sprchové hlavice pro ruční sprchy

I wanna hold your haaaaand

Vážně? ... co má píseň od Beatles do činění s ručních sprchou? Ok ... vsimli jste si toho – nic moc. Teď ale vážně, čím je sprchová hlavice pro ruční sprchy tak důležitá? Tak tedy, sprejovat nebo nesprejovat, to je, oč tu běží. A jaký je ideální sprej z ruční sprchy?

Sprchové hlavice pro ruční sprchy existují ve všech tvarech a velikostech; rukojeť bývá často gumová a tělo sprchy je obvykle z plastu nebo lehkého kovu . A přesto žádná z těchto skutečností nedopomáhá k dynamickému výkonu, ale tyto doplňky dodávají sprše pěkný vzhled. Co dělá tuto sprchovou hlavici výkonnou, jsou vsechny ty částečky uvnitř. Tyto částečky rozhodují, jestli budete mít příjemnou sprchu nebo jestli budete se sprchou zuřivě třást, abyste z ní dostali pár kapek vody. Vnitřní design sprchových hlavic Ecocamel, ať už ručních nebo jiných, má revoluční technologii Injet ventilu, který dodává vzduch přímo do proudu vody, což znamená, ze používáte méně vody, ale přitom máte ve sprše stále silný proud . A pokud používáte méně vody, tim pádem používáte méně energie na vytápění – a tím pádem děláte i něco pro planetu; no a při tom všem šetříte i peníze. A s úsporami je třeba vyběhnout a koupit si katalog písní Beatles, ne? Asi ne, že.

Proč má moje sprcha nízký tlak vody?

Co způsobuje nízký tlak vody v mé sprše?

Nízký tlak vody je obvykle výsledkem toho, že jste zapli dvě různá vodni zařizení najednou, jestli je to venkovní zahradní hadice, kohoutek u dřezu v kuchyni či voda v koupelně, spláchnuti WC, či dokonce sprcha. I když je váš tlak vody dostatečný, je-li v provozu pouze jedno zařízení, určitě si všimnete poklesu průtoku vody, když zapnete druhé.

Ve většině případů vás nízký tlak vody ovlivňuje v mnoha dalších oblastech po celém domě. Jestliže máte nízký tlak vody pouze ve vaší sprše, měli byste zkontrolovat, zda něco nezabraňuje průtoku vody ze sprchové hlavice nebo zjistit, zda vaše sprchová hlavice má nainstalován filtr pro šetření vody.

Jestli problém s tlakem nemáte, možná jste si všimli, že je-li konzumace vody vysoká (např. ráno nebo brzy večer), tlak vody může být o něco nižší než po zbytek dne. Také můžete mít problémy během období sucha, kdy lidé používají hadice nebo postřikovače na zalévání zahrady.

Jiné příčiny nízkého tlaku mohou zahrnovat : • Nedostatečné čerpací zařízení • Vodovody, které jsou příliš malé • Snížený tlak z vodovodního zařizeni kvůli úniku vody, poruchy zařízení nebo blokovaný přívod vody

Jak tedy mohu zlepšit nízký tlak vody ve sprše?

No každopádně, tisícikorunové výdaje na nová čerpadla, tlakové nádoby a vytrhávání starého potrubí ze zdi, abyste ho nahradili novým, které má větší průměr, ve skutečnosti váš tlak vody nezvýši. Všechna tato opatření opravdu nemohou udělat velký rozdil. Neexistuje nic takového jako sprchová hlavice, která zvýší váš tlak vody a kdokoliv se vám snaží namluvit něco jiného, prostě neví, o čem mluví. Některé sprchové hlavice MOHOU zvýšit „nápor“ (či rychlost) vody, jejíž výsledkem je lepší zážitek ze sprchování. Problém je, že většina lidí, která má problém s nízkým tlakem vody, nemá absolutně ponětí, jakou sprchovou hlavici si koupit. Koupit si pouze sprchu a odstranit omezovač průtoku nic nezlepsi. Odstranění takoveho omezovače průtoku pouze zvýší průtok, ale ne nápor (či rychlost) vody. Pokud máte nízký tlak vody, to tajemství k získání kvalitního sprchového zážitku je toto :

„Musíte si koupit sprchovou hlavici, která je navržena na „rýsovacím prkně“ používaném pro řešení problémů s nízkým tlakem vody. Nepropadněte jednoduché prodejní hříčce prodejců, kteří se vám snaží namluvit, že právě jenom jejich sprchová hlavice vám bude fungovat, i když máte nízký tlak. 99 % ze sprchových hlavic, o kterých se tvrdí, že vám zlepší sprchový zážitek, když máte nízký tlak vody, neudělá absolutně nic jiného, než vám jen vyprázdní peněženku."

Sprchové hlavice pro nízký tlak vody Ecocamel se specializuje ve sprchových hlavicích vyrobené speciálně pro sprchy s nízkým tlakem vody. Pokud jste již „prozkoumali“ své možnosti a nenašli žádné zjevné příčiny, proč byste měli mít nízký tlak vody ve své domácnosti nebo proč máte nízký tlak vody ve své sprše, Ecocamel vám může pomoci. Když máte nízký tlak vody / nízky průtok z vašeho vodního zdroje, naše nízkoprůtokové sprchové hlavice jsou speciálně navrženy tak, abyste měli pocit silnějšího toku z vaší sprchy. To je docíleno vháněním vzduchu do průtoku vody, což způsobuje turbulenci, a tim pádem to budí dojem mnohem silnějšího proudu vody z vaší sprchy, i když máte problém s nízkým tlakem vody.

Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadejte Vaše jméno a email a budeme Vám zasílat zajímavé nabídky.

© www.ecocamel.cz